Arbo-flex 10 kg

Kód: A001837
6 hodnocení
6 276,30 Kč 5 187 Kč bez DPH
Arbo-flex je speciální ochranný nátěr k zamezení/snížení škod na listnatých stromech způsobených vysokou teplotou nabo mrazem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Arbo-flex je speciální ochranný nátěr k zamezení/snížení škod na listnatých stromech způsobených vysokou teplotou nebo mrazem. Tyto škody jsou zpravidla pozorovány u mladých stromků po přesazení ze školky na stanoviště a jsou všeobecně označovány jako sluneční nekróza či jako trhliny způsobené mrazem. U starých stromů jsou tyto škody označovány jako spálení kůry a jsou způsobené náhlými změnami působení teplotních vlivů. Osvědčenou ochranou proti trhlinám způsobených mrazem bylo doposud jen bělení stromů známe z ovocnářství. Nízká trvanlivost bílých nátěrů však vyžadovala až 2 nátěry během zimy. Ochrana v průběhu letních měsíců neexistovala. Nově u arbo-flexu: ochranná doba po jednom nátěru činí více než 5 let a nahrazuje 10-15 tradičních vápenných nátěrů.

Z výzkumu vyplynulo, že na stromech ošetřěných před 10ti lety se doposud nevyskytly žádné škody způsobené teplotními vlivy. V ovocnářství se sázejí mladší stromky než v krajinářství. Ochranná struktura kmene se tvoří výrazně později, proto mohou stromy vyžadovat další nátěr po 4-5 letech.

Použití:

Arbo-flex je přípravek pastové konzistence a nanáší se neředěný. Nátěr se váže na kmen jako bílá vrstva. Nanesená vrstva má schopnost rozšíření aniž by byl narušen růst stromu či ochranný účinek. Nátěr se postupně odbourává na ekologicky neutrální složky. Arbo-flex je po důkladném promíchání ihned připraven k použití. Optimální přilnavost přípravku na kmeni dosažena jen po důkladném očištění kmene a po nanesení základového nátěru LX 60, který lze dokoupit k přípravku. Arbo-flex se nanáší speciálními kartáči po celém obvodu kmene. Ochranný nátěr je třeba aplikovat až po nástup koruny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bio ochrana rostlin
Hmotnost: 10.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: