WEIKI - Urychlovač kompostu

Kód: N51
Neohodnoceno
126,60 Kč 104,60 Kč bez DPH
Skladem
 

Urychlovač kompostu weiki (weiki 51)

Ekologický urychlovač kompostu weiki je speciálně upravený bramborový škrob, který nakrmí užitečné mikroorganismy. Urychluje kompostování a likviduje zápach. Pomáhá fixovat živiny v kompostu a zlepší jejich využitelnost rostlinami. Získáte tak úplně jednoduše prvotřídní přírodní hnojivo. Celou akci ještě vylepšíte a urychlíte, když urychlovač použijete v kombinaci s probiotiky pro kompost weiki.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

O tajemný klíč k rozkvetlé a plodící zahradě, který nenápadně zraje v jejím koutě, se vyplatí pečovat. Správně založený, krmený a probiotiky weiki a přírodním urychlovačem ošetřený kompost nezapáchá a z odpadu a zbytků vyrábí prvotřídní substrát a hnojivo.


Jak urychlovač kompostu weiki pomůže při kompostování (ideálně v kombinaci s probiotiky weiki pro kompost)?


 1. Rychle nastartuje kompostovací proces.

 2. Postará se o to, aby kompost nezapáchal.

 3. Dopřeje rozkladným bakteriím dostatek krmiva, a tak podpoří jejich množení i práci.

 4. Udrží živiny v kompostu a zlepší jejich využitelnost pro rostliny.

 5. Zabrání vyplavení přebytečných živin a nebezpečných látek do podzemních vod i jejich odplavení do vod povrchových.

 6. Zlepší životní prostředí.


Ošetřený kompost

 1. Povzbudí růst a vitalitu rostlin.

 2. Podpoří obranyschopnost rostlin.

 3. Zlepší zdraví a plodnost rostlin.

 4. Zlepší strukturu půdy a zvýší její vodní kapacitu.

 5. Zúrodní půdu.Jak na zdravý kompost?

 1. Kupte nebo vyrobte kompostér a vyberte pěkné stinné místo, chráněné před velkým deštěm korunami stromů nebo stříškou.

 2. Kompostér položte na rovnou plochu, aby se nikam nesesouval a měl co největší kontakt s půdou. Na dno umístěte jemné pletivo, abyste zamezili přístupu myším a dalším hlodavcům.

 3. Jako první, startovací vrstvu použijte nalámané větve a větvičky. Tím zajistíte provzdušnění. Pokud máte kompostér s větracími otvory, otevřete je. Kousky větviček by neměly být větší než 5 cm.

 4. Vrstvěte podle pravidla „Dva až tři díly hnědého na jeden díl zeleného.“

 5. Mezi hnědý materiál patří větve, piliny, kůra, sláma, štěpka, suché listí. Do zeleného se počítá tráva, zelené listí, ovoce a zelenina, bioodpad z kuchyně, jehličí, chlévský hnůj.

 6. Kompost miluje různorodost! Proto nemíchejte jen zelené s hnědým, ale také vlhké a suché a porézní a hutné.

 7. Kompost hned od druhé vrstvy ošetřete koktejlem užitečných bakterií weiki, které se postarají o rychlý rozklad organické hmoty, dohlédnou na zdravý průběh celého kompostovacího procesu a fixují v kompostu živiny. Ostatně je to jejich práce už od počátku věků.

 8. Aby bakterie měly dost energie na práci, snáze se množily a šlo jim to rychle od ruky, nasypejte jim i speciální „vysokokalorické krmivo“ – urychlovač kompostu weiki, což je čistě přírodní polysacharidové činidlo, vyrobené z modifikovaného bramborového škrobu.

 9. Spokojené přátelské bakterie se vám potom odmění nejen rychlejší proměnou odpadu v superkvalitní organické hnojivo, ale také potlačí vznik plísní a nejrůznějších dalších patogenů, toužících si kompost zabydlet po svém, a sníží zápach.Jak používat urychlovač kompostu na zahradě?

Každou vrstvu kompostu vysokou přibližně 25 cm posypejte urychlovačem kompostu weiki. Balení vystačí asi na 1 m3 kompostu. Ideální je spojit použití urychlovače kompostu s aplikací probiotik weiki pro kompost.
Jak používat urychlovač kompostu weiki v Bokashi systému?


Asijská metoda Bokashi funguje na rozdíl od běžného kompostování, které vyžaduje pro rozklad organické hmoty přístup vzduchu, na principu anaerobní fermentace. Navíc je všechno v příjemném minimalistickém balení, bez žížal, mušek i zápachu.


 1. Do nádoby vložte organický odpad, pokropte neředěnými bakteriemi weiki pro kompost (cca jedno víčko na jeden litr odpadu), posypte urychlovačem kompostu weiki (dvě zarovnané lžíce na 1 litr odpadu) a následně celou směs upěchujte a uzavřete, protože rozklad probíhá bez přítomnosti kyslíku. Jakmile je nádoba naplněná, stačí ji nechat dva týdny pracovat. 1. Poté pravidelně stáčejte fermentační tekutinu. Máte dvě možnosti. Buď si pořídíte dvě Bokashi nádoby a v době zrání jedné plníte tu druhou, nebo materiál z naplněné nádoby přesypete do dostatečně velké nádoby s víkem, ve které ho necháte čtrnáct dní dozrát. Přitom můžete v klidu plnit Bokashi nádobu novým biodpadem.

 2. Bokashi nádobu neotvírejte moc často. Vlastně čím méně ji budete otvírat, tím lépe. Bokashi kompostování totiž probíhá bez přítomnosti vzduchu. Proto doporučujeme kuchyňský odpad plnit do uzavíratelné nádoby (misky s víkem), a teprve až ji naplníte, přesypejte ji do Bokashi kompostéru. Díky tomu se také usnadní dávkování probiotik i urychlovače (právě podle obsahu nádoby).

Co se může stát, když založíte a opečováváte kompost špatně?

Zaplevelíte si celou zahradu.

Roznesete si do záhonků zákeřnou plíseň a další patogeny.

Znečistíte spodní vodu.

Otrávíte členy rodiny a nejspíš i sousedy široko daleko smrdutým závanem.

A to přece nechcete. Správně založený, krmený a urychlovačem kompostu a probiotiky weiki ošetřený kompost nezapáchá a z odpadu téměř zdarma vyrábí prvotřídní substrát a hnojivo.Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: