Jak na krtka

Krtek v zahradě

 

Popis:

Krtka asi každý zná. Krtek žije celý svůj život pod zemí, kde si vyhrabává doupě a dlouhé chodby. Místy vyhazuje vyhrabanou zeminu na povrch v kupkách - krtinách. Tím, že dělá v zemi četné chodby, přispívá krtek k provětrávání půdy, ale škodí požíráním žížal (které vytvářejí humus) a podrýváním sazenic v zahradách. Vysoká aktivita na zahradě značí, že je přítomno hodně potravy. Aktivita krtka začíná po roztátí sněhu a končí začátkem zimy s příchodem prvních mrazů. Pro majitele zahrad je krtek někdy doslova pohromou, jelikož vyhrabávání zeminy způsobuje propad na jiných místech zahrady a tím krtek přidělává mnoho práce zahradu uvést do původního pěkného stavu. Podle pranostik čím větší dělá krtek krtčiny, tím bude tužší bude zima.

 

Ochrana: k odpuzováním krtka musíme začít už na jaře. Existuje řada odpuzujících přípravků. Aplikují se formou granulí, kuliček, tekutých, dýmovnic a gelů. Můžeme aplikovat do nor i pasti.

 

Přípravky:

Bros Karbidex, Bros Dýmovnice na krtky, Kouzlo přírody odpuzovač krtků, Floria trávníkové hnojivo s odpuzujícím účinkem na krtky, Bros tekutý odpuzovač, Bros odpuzovač krtků, koček a psů, Stop pest Nor, mechanické pasti, Kretox bariéra,