Jak na krtka

Krtek v zahradě

 

Popis:

Krtka asi každý zná. Krtek žije celý svůj život pod zemí, kde si vyhrabává doupě a dlouhé chodby. Místy vyhazuje vyhrabanou zeminu na povrch v kupkách - krtinách. Tím, že dělá v zemi četné chodby, přispívá krtek k provětrávání půdy, ale škodí požíráním žížal (které vytvářejí humus) a podrýváním sazenic v zahradách. Vysoká aktivita na zahradě značí, že je přítomno hodně potravy. Aktivita krtka začíná po roztátí sněhu a končí začátkem zimy s příchodem prvních mrazů. Pro majitele zahrad je krtek někdy doslova pohromou, jelikož vyhrabávání zeminy způsobuje propad na jiných místech zahrady a tím krtek přidělává mnoho práce zahradu uvést do původního pěkného stavu. Podle pranostik čím větší dělá krtek krtčiny, tím bude tužší bude zima.

 

Ochrana: k odpuzováním krtka musíme začít už na jaře. Existuje řada odpuzujících přípravků. Aplikují se formou granulí, kuliček, tekutých, dýmovnic a gelů. Můžeme aplikovat do nor i pasti.

 

Přípravky:

Bros Karbidex, Bros Dýmovnice na krtky, Kouzlo přírody odpuzovač krtků, Floria trávníkové hnojivo s odpuzujícím účinkem na krtky, Bros tekutý odpuzovač, Bros odpuzovač krtků, koček a psů, Stop pest Nor, mechanické pasti, Kretox bariéra,

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení