Hnojení trávníku

Hnojení trávníku

 

Popis: Nejčastější příčinou růstu mechu a plevelu v trávníku bývá nedostatek živin v půdě. V každém ročním období musíte zvolit ten správný způsob péče. Nejvíce můžete trávníku dopřát na jaře, kdy je oslaben a mnohdy poničen mrazy, sněhovým příkrovem, ale třeba i nešetrným používáním, chůzí po zmrzlých stéblech a podobnými zásahy. 

 

Ochrana: První hnojení provádíme na jaře po vertikutaci a sečení. Provádí se hnojivy s vyšším obsahem dusíku aby se trávník rychle zazelenal. Tato hnojiva jsou na 14 dní. Poté se provádí hnojení buď speciálními hnojivy (hnojivo s herbicidem, dlouhodobé hnojivo, proti mechům) nebo letnímy trávníkovými hnojivy kterými se hnojí pravidelně 1x měsíčně celé léto. Na podzim pro přípravu trávníku na zimu je zapotřebí hnojit hnojivy s nižším obsahem dusíku a vyšším obsahem draslíku. Trávník se tím připravý na zimu.

 

Přípravky:

Hnojiva speciální:

Travin (s herbicidem), Hnojím jednou ročně, Trávníkové hnojivo START (pro jarní hnojení), Expert proti mechu, Floria trávníkové hnojivo s odpuzujícím účinkem proti krtkům, Podzimní trávníkové hnojivo

Hnojiva základní:

Trávníkové hnojivo, Lovogreen, Yara mila NPK.